Tajlandia

Święta w Tajlandii

Tajlandia

Temperatura powyżej 30 stopni, drinki z palemką, egzotyczna plaża… czy można sobie wyobrazić lepsze święta Bożego Narodzenia? Niestety musimy Was rozczarować, ale tak…

Tajlandia

Kiedy wypatrzyliśmy bilety do Bangkoku na przełom 2012/2013 roku, za niecałe 1300 zł od osoby w dwie strony, pomyśleliśmy sobie, że w końcu Mikołaj wysłuchał naszych próśb i zrekompensował nam brak Porsche czy apartamentu z basenem. Ale co z tą całą magią Świąt, którą czuć w powietrzu już od początku listopada, za każdym razem gdy oglądamy po raz setny reklamę czerwonej ciężarówki czy słyszymy w radiu White Christmas, z nadzieją że w tym roku nie będziemy brodzić w błocie, udając się na Pasterkę?
Co z zakupami przedświątecznymi, gdzie w rytm Jingle Bells drepczemy sobie po piętach, dylematami jak pogodzić nasz „nadmiar” gotówki z „niezliczoną ilością pomysłów” na prezenty, czy wyczekiwaniem w napięciu na zapowiedź ekscytującego telewizyjnego programu świątecznego?

Tajlandia

Szczerze… z pełną świadomością byliśmy zdecydowani z tego wszystkiego zrezygnować i udać się do Tajlandii.

Co prawda ponad 90% populacji Tajlandii to Buddyści, jednak nastrój świąteczny udziela się również i Tajom. Kolorystyka bożonarodzeniowych dekoracji, zaskakująco idealnie komponowała się ze złotymi kopułami Buddyjskich świątyń.

IMG_0950

Wysokie choinki, palmy ozdobione świątecznymi łańcuchami, Mikołaje, girlandy, iluminacje czy wielkie anioły można było spotkać na każdym kroku. Co więcej, Tajowie poszli nieco dalej w kwestii symboliki świątecznej, gdyż na ulicach można było również spotkać słonie, „bożonarodzeniowe pegazy”, czy śnieżynki zwieńczone czymś na znak krzyża.

Tajlandia

O tym, że fantazja Tajów nie zna granic, mogliśmy się przekonać w słynnej restauracji Cabbages&Condoms, gdzie choinki czy Mikołaje nie były bynajmniej wykonane z kapusty…

Tajlandia

Bangkok Cabbages&Condoms

 

Okres świąteczny przypada na szczyt sezonu turystycznego w Tajlandii, dlatego nie dziwne, że najpiękniejsze dekoracje można było zobaczyć przed centrami handlowymi.

Bangkok

Niestety magia Świąt ogranicza się wyłącznie do dekoracji, a spędzenie tradycyjnego wieczoru wigilijnego w Tajlandii jest po prostu niemożliwe.

Tajlandia

Cała egzotyka tego miejsca, nie jest w stanie zastąpić Świąt spędzanych z rodziną. Najśmieszniejsze z tego jest to, że tęskni się nawet za tą atmosferą napięcia przedświątecznego, tradycyjnymi kłótniami, denerwującymi życzeniami czy mulastym smakiem karpia, któremu nie może się równać choćby najlepsza tajska potrawa 😉

Tajlandia

Tajlandia

Natomiast świętowanie Nowego Roku to już inna historia…

Tajlandia

Tajlandia

Tajlandia

A na zakończenie, życzymy Wam rodzinnych świąt Bożego Narodzenia, spełnienia marzeń oraz nowych wyzwań w  Nowym Roku!!!

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!