plywajacy bazar
Tajlandia

Tajlandia – pływający targ

Wszędzie gdzie się wybieram staram się znaleźć jakiś lokalny targ, głownie ze względu na to, że nic tak nie odzwierciedla życia społecznego jak właśnie te miejsca. Spośród dotychczas odwiedzonych przeze mnie bazarów, najciekawsze były te w Azji i w krajach arabskich.

Tajlandia - pływający market

Pomijając szeroki asortyment sprzedawanych na nich egzotycznych produktów, panowała tam specyficzna, lokalna atmosfera. Spotkałam się z wieloma krytycznymi opiniami dotyczącymi natarczywości sprzedawców, szczególnie w krajach arabskich. Nie da się ukryć, że wyjście na bazar np. w Turcji, może być dla niektórych męczące, jednak warto to potraktować jako kolejne kulturowe doświadczenie. Jest to idealna okazja do poznania bliżej danego kraju, ludzi w nim żyjących, a do tego dobrej zabawy w trakcie ustalania ceny.

Tajlandia - pływający market

Jeśli ktoś, mimo wszystko nie gustuje w klimatach „Cepelii”, Bangkok może stanowić duże rozczarowanie, gdyż właściwie tę metropolię można określić jako jedno wielkie targowisko.

Tajlandia - pływający market

Jednym z ciekawszych bazarów, jakie odwiedziłam był Damnoen Saduak – pływający targ, znajdujący  w odległości około 100 km od Bangkoku.

Tajlandia - pływający market

Położony jest na kanale o długości 32 km, który został wybudowany w 1866 r., na polecenie Króla Ramy IV aby ułatwić transport pomiędzy dwoma okolicznymi prowincjami.

Tajlandia - pływający market

Damnoen Saduak, stanowi niejako relikt dawnego Bangkoku, który niegdyś składał się sieci połączonych ze sobą kanałów.  Wsiadając w tradycyjną tajską łódkę można sobie wyobrazić jak wyglądało, kiedyś życie w dawnej „Wenecji Wschodu”.

Tajlandia - pływający market

Tutaj wśród niezliczonej ilości egzotycznych owoców, można nabyć różnego rodzaju pamiątki, jak kapelusze, koszulki, torebki oraz wszelkie „tradycyjne” rękodzieło opatrzone etykietą „made in China”.

Tajlandia - pływający market

Niestety, takie prawa globalizacji, jednak to co jest zaskakujące w pływającym targu, to niesamowita fantazja Tajów, którzy na małych łódeczkach potrafią przygotować tradycyjne potrawy kuchni Tajskiej. Ktoś ma ochotę na Pad Thai? Nie ma problemu, pani w słomkowym kapeluszu z łódki obok, w chwilę podsmaży makaron ryżowy z kurczakiem, oczywiście za odpowiednią kwotę. Jeśli ten „słony” koszt, odbił się nam czkawką, sąsiadka tuż obok podaje nam świeżo wyciśnięty soczek. Jednym słowem, na Damnoen Saduak wszystko jest w zasięgu ręki i portfela.

Tajlandia - pływający market

Doskonałe uzupełnienie atmosfery tego miejsca stanowią, znajdujące się tuż obok targu domy sprzedawców, zbudowane z drzewa tekowego.

Tajlandia - pływający market

Tajlandia - pływający market

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!