Dania,  Porady,  Szwecja,  Tip na trip

Ile kosztuje 6-dniowa wycieczka do Danii i Szwecji?

Dania i Szwecja

Czy można zorganizować sześciodniowy wyjazd do Danii i Szwecji, nie rujnując się przy tym finansowo?  Wiadomo koszt jest pojęciem względnym, to co dla jednych jest tanie, dla innych jest nieosiągalne.

Dania i Szwecja

W trakcie naszego wyjazdu, staraliśmy się maksymalnie obniżyć koszty  transportu i noclegu. To nie znaczy jednak, że żyliśmy tam jak pustelnicy. Mieszkaliśmy w apartamencie w centrum miasta, zwiedziliśmy wszystkie zaplanowane atrakcje, korzystaliśmy z transportu publicznego i jedliśmy na mieście. Czy wyjazd był drogi, czy tani? Oceńcie sami 🙂

Dania i Szwecja

Nasza podróż była trochę skomplikowana, gdyż wyznacznikiem była cena oraz termin wakacyjny. Najlepszą ofertę na przeloty w sierpniu do Szwecji oferował Wizzair na trasie Gdańsk – Malmö – Gdańsk (koszt od osoby w 2 strony – 78 zł).

Dania i Szwecja

Do Gdańska dostaliśmy się konkurencyjną liną – Ryanairem (koszt od osoby w 2 strony – 38 zł). Jako, że lot był późnym wieczorem, musieliśmy skorzystać z noclegu w hotelu przy lotnisku (45 zł od osoby) istnieje także opcja noclegu na lotnisku.

Dania i Szwecja

Loty Wizzair  z Gdańska do Malmö mają tę zaletę, że odbywają się wcześnie rano, zatem nie traci się cennego czasu, który można przeznaczyć na zwiedzanie. Oczywiście, istnieje możliwość przelotu tą linią lotniczą w tej samej cenie, bezpośrednio z Warszawy, jednak oferta na przeloty w terminie wakacyjnym nie była korzystna, a cenę bezpośrednich lotów na trasie Warszawa – Kopenhaga pominę wymownym milczeniem.

Dania i Szwecja

Dodatkową atrakcją wycieczki, był przejazd słynnym 8 kilometrowym mostem nad cieśniną Sund, łączącym Szwecję z Danią. Wygodny transport z lotniska w Malmo do centrum Kopenhagi zapewnia Neptunbus, podróż trwa około godziny, a przejazd kosztuje 60 zł od osoby (widoki na wybrzeże Danii i Szwecji gratis).

Dania i Szwecja

Na miejscu skorzystaliśmy z oferty Airbnb. Trzy noce w  2 – pokojowym apartamencie, w centrum Kopenhagi kosztowały od osoby 327 zł. Dodatkowo wynajmowanie apartamentu ma tę zaletę, że przykładowo można ograniczyć wydatki na śniadania czy kolacje, korzystając z kuchni.

Dania i Szwecja

Trasę z Kopenhagi do Malmo odbyliśmy pociągiem (pomocna strona) . Przejazd trwa około 30 minut i kosztuje od 30 zł.

Dania i Szwecja

W Malmo również skorzystaliśmy z oferty Airbnb. Za kwotę 96 zł od osoby mieliśmy do dyspozycji dwupokojowy apartament, położony w centrum miasta. Niestety koszt przejazdu z centrum Malmo jest dość kosztowny, niezależnie od przewoźnika wynosi 50 zł od osoby. Skorzystaliśmy z usług  Flygbussarna http://www.flygbussarna.se/pl.

Dania i Szwecja

Zatem podsumujmy, ile to wszystko kosztowało?

Lot Warszawa – Gdańsk – Warszawa  (Ryanair) – 38 zł

Lot Gdańsk – Malmö – Gdańsk (Wizzair)  – 78 zł

Transport Malmö – Kopenhaga (Neptunbus) – 60 zł

Transport Kopenhaga – Malmö – pociąg – 30 zł

Transport Malmö – lotnisko (Flygbussarna)  – 50 zł

Noclegi:

Nocleg w Gdańsku obok lotniska– 45 zł

Apartament w Kopenhadze 3 noce – 327 zł

Apartament w Malmo 1 noc – 96 zł

Podstawowe koszty od osoby: 724 zł, czyli dziennie około 120 zł.

 

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!