san marino
Bez kategorii,  San Marino

San Marino

San Marino

San Marino, liczące zaledwie  61 km2, to jedno z najmniejszych państw w Europie. Jednak pomimo swoich niewielkich rozmiarów, przyciąga dzień w dzień tysiące turystów. Co czyni je tak wyjątkowym? Odpowiedź jest oczywista… lokalizacja, lokalizacja i jeszcze raz lokalizacja!

San Marino

Położone jest na 7 wzgórzach, z największym szczytem Monte Titano (Góra Tytanów), sięgającym 749 m n.p.m.

San Marino

San Marino

Ten górujący nad San Marino szczyt, składa się właściwie z trzech wierzchołków, które zdobią bajkowe zamki obronne połączone murem. 

San Marino

Największą i najstarszą twierdzą jest La Rocca o Guaita, której wieża została  wybudowana bez fundamentów, bezpośrednio na skale.

San Marino

Tuż obok znajdują się dwie pozostałe wieże La Cesta o Fratta oraz Montale, do których prowadzi wybrukowana uliczka, ciągnąca się wzdłuż fortyfikacji.

San Marino

San Marino

Republika ta została utworzona w 301 r. i jest uważana za najstarszą na świecie. Nazwa San Marino jest pamiątką po św. Marinusie, który skrył się na szczycie Monte Titano, przed cesarzem rzymskim Dioklecjanem, znanym z prześladowań chrześcijan. Tutaj wraz z św. Leonem, zbudował pierwszy kościół, który był początkiem San Marino.  Obecnie w miejscu tego kościoła, znajduje się słynna Bazylika Świętego, która w swoich murach mieści relikwie św. Marinusa,

San Marino

Symbolem niezależności tego małego państwa jest wykonana z białego marmuru Statua Wolności, znajdująca się  na Piazza della Libertà (placu Wolności), stanowiącym centralny punkt miasta. Roztacza się stąd przepiękny widok na panoramę doliny rzeki Marecchia.

San Marino

Oprócz swojego bajkowego położenia, San Marino zachwyca również przepiękną średniowieczną starówką z krętymi, wąskimi uliczkami oraz kamienicami wykończonymi czerwoną kontrastującą dachówką. Średniowieczną atmosferę, dopełniają fortyfikacje obronne wraz górującymi nad krajobrazem zamkami.

San Marino

San Marino

San Marino

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!