Wieden
Austria

Wiedeń – architektoniczne miasto snów

Wiedeń jest zwany miastem snów, ze względu na osobę Sigmunda Freuda, który stworzył tu podstawy swojej psychoanalizy. Jednak w rzeczywistości Wiedeń to miasto snów dla wielbicieli architektury.

Wiedeń

Pałace, piękne ogrody, katedry, czy teatry przypominające czasy dawnej potęgi austriackiej, można tu spotkać na każdym kroku. Głównym punktem pielgrzymek turystów, są niesamowite wiedeńskie pałace.

Wiedeń

Najbardziej popularny – Pałac Schönbrunn, zaskakuje swoim intensywnym żółtym kolorem, który doskonale współgra z otaczającym go ogromnym ogrodem, otrzymanym w stylu francuskim.

Wiedeń

Tuż obok pałacu znajduje się wzgórze z którego roztacza się przepiękna panorama okolicy.

Wiedeń

Co ciekawsze, w pałacu mieszczą się, aż 1441 komnaty, z czego w jednej z nich swoją muzyczną karierę zaczynał 6-letni Mozart.

Wiedeń

Warto również zobaczyć Belweder, znajdujący się nieco dalej od centrum, pałac w stylu barkowym.

Wiedeń

W samym centrum Wiednia znajduje się pałac Hofburg, w którym można zwiedzić muzeum cesarzowej Elżbiety, znanej jako Sisi.

Wiedeń

Najważniejszym symbolem Wiednia jest Stephansdom – Katedra Świętego Szczepana, z charakterystyczną ponad 130-metrową wieżą. Została zbudowana w XIV wieku i jest jedną z najstarszych w Austrii.

Wiedeń

Wiedeń

Przyjemnym miejscem na odpoczynek w trakcie zwiedzania, jest dziedziniec Ratusza – Wiener Rathaus.

Wiedeń

Wiedeń

Zupełnie odmienną architekturę można spotkać przy ulicy Unteren Weißgerberstraße 13, gdzie znajduje się ciekawy budynek zwany Kunst Haus Wien. Zachwyca on swoim bajowym, nieregularnym kształtem, pastelowymi kolorami oraz mozaikami.

Wiedeń

Wiedeń słynie również z doskonałej kuchni, dlatego zwiedzanie trzeba obowiązkowo zakończyć porządnym Wiener Schnitzel.

Wiedeń

Najlepszy, serwowany jest w kultowym Figlmüller. Jednak, aby na naszym talerzu wylądował ogromny, soczysty sznycel wiedeński, trzeba swoje odstać w kolejce.

Wiedeń

A na deser oczywiście tort wiedeński…

Wiedeń

Szczerze… po tym torcie nie dziwię się, że Wiedeń jest jednym z najlepszych miast to życia 😉

 

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!