Dania

Wysokie ceny w Kopenhadze? – obalamy mity

Poruszanie się po Kopenhadze nie należy do najtańszych. Przykładowo bilet na jednorazowy przejazd, w zależności od strefy wynosi od 24 DKK do 108 DKK (czyli od około 14 zł do 60 zł). Ceny biletów 24 godzinnych i 72 – godzinnych (w strefach 1-4), wynoszą odpowiednio 80 DKK i 200 DKK (czyli 45 zł i 113 zł).

Kopenhaga

Pomimo dość wysokiej ceny, warto przynajmniej raz przejechać się kopenhaskim metrem, które obsługiwane jest automatycznie bez udziału maszynisty. Oczywiście najlepsze miejsca znajdują się na początku pociągu.

Kopenhaga

Ceny komunikacji troszkę zniechęcają do odwiedzin stolicy Danii, jednak jest sposób aby ograniczyć wydatki na transport.

Kopenhaga

Skoro większość Duńczyków porusza się na dwóch kółkach, a cały kraj przecinają wzdłuż i wszerz „autostrady” rowerowe, czemu nie skorzystać z tego środka transportu!

Kopenhaga

Tutaj można znaleźć ofertę miejskich rowerów. Koszt wypożyczenia tego roweru wynosi 25 DKK za godzinę czyli około 14 zł. Niestety dalej drogo… zatem co zrobić aby maksymalnie obniżyć ten koszt?

Kopenhaga

Należy wykupić miesięczny abonament, który kosztuje 70 DKK (około 40 zł). Wówczas pierwsze pół godziny jazdy jest bezpłatne, natomiast każda rozpoczęta godzina kosztuje 6 DKK (czyli około 3,40 zł)!

Kopenhaga

W trakcie naszego pobytu korzystaliśmy z tej opcji 16 razy. Całkowity koszt transportu wraz z opłatą miesięczna kosztował nas 50 zł. Należy jednak pamiętać, aby po powrocie wykasować dane konta, w innym wypadku abonament będzie pobierany co miesiąc.

Rowery są atrakcyjną opcją nie tylko ze względu na cenę. Podróżowanie jednośladem po kopenhaskich ulicach pozwala poczuć unikalną atmosferę miasta. Dodatkowo, rowery wyposażone są w tablet z GPS, zatem nie ma problemu z dojazdem do celu, a dla „niewolników” stron społecznościowych jest nawet opcja powiązania konta z Facebookiem 😉

Kopenhaga

Najwięcej rowerów znajduje się w ścisłym centrum miasta, dlatego też przy wyborze kwatery warto mieć na uwadze odległość od pobliskich stanowisk.

Generalnie rowery są w dobrym stanie, jednak czasami możemy natrafić na zepsuty silnik. Wówczas możemy popracować nad naszą kondycją, gdyż ciężar roweru oraz opór stawiany przez silnik stanowią niemałe wyzwanie. Jednak możliwość poruszania się po ulicach Kopenhagi bezpłatnie lub za cenę 3,40 zł, rekompensuje wszystkie niedogodności.

Zwiedzanie:

Kopenhaga nie należy do tanich miast i niestety koszt biletów na turystyczne atrakcje stanowi stałą kwotę, która praktycznie ciężko obniżyć.

Zatem jakiemu spustoszeniu ulegnie nasz portfel na miejscu?

Kopenhaga

Przykładowe ceny atrakcji:

– wstęp na wieżę kościoła Vor Frelsers Kirke, z której roztacza się przepiękny widok na Christianshavn i pobliskie kanały kosztuje 40 DKK od poniedziałku do czwartku i 45 DKK od piątku do niedzieli (czyli 23 zł lub 26 zł),

Kopenhaga

– słynne wesołe miasteczko Tivoli – 99 DKK czyli 56 zł. Niestety dodatkowe atrakcje na miejscu kosztują od 25 do 75 DKK (14 – 42 zł).

Kopenhaga

– ciekawym miejscem są również klimatyczne Cysterny (więcej informacji o tym miejscu znajdziecie tutaj). Wstęp kosztuje 50 DKK czyli 28 zł

Kopenhaga

– Po Guinnessie  w Dublinie, czy Heinekenie w Amsterdamie, zgodnie z tradycją musieliśmy odwiedzić browar Carlsberga w Kopenhadze. Wstęp kosztuje 85 DKK czyli 48 zł i w rzeczywistości warto się tam wybrać wyłącznie w celu spróbowania dobrego piwa, gdyż ekspozycja nie należy do ciekawych.

Kopenhaga

Ponadto w Kopenhadze jest dużo ciekawych miejsc dostępnych bezpłatnie. Szczegółowe relacje znajdziecie na blogu.

Kopenhaga

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!