Polska,  Urbex

Opuszczone Kino

Opuszczone kino, niegdyś stanowiło ważne centrum kulturalno – rozrywkowe miasta, natomiast dzisiaj popada w ruinę. Budynek został wybudowany w latach 1924 – 1929. Początkowo miał służyć jako obiekt straży pożarnej.

Urbex, kino

Urbex, kino

Urbex, kino

Urządzono w nim remizę wraz z salą do ćwiczeń dla orkiestry. Jednak tuż po wybudowaniu obiekt został wydzierżawiony i do czasu II Wojny Światowej funkcjonował jako kino.

Urbex, kino - kasa

Urbex, kino

Wówczas organizowano tu także  przedstawienia teatralne oraz przyjęcia okolicznościowe. W okresie Wojny został przejęty przez Niemców, by ponownie wrócić do straży pożarnej w 1946 r. W latach 80 XX wieku, budynek został zamknięty ze względu na problemy finansowe straży. Kino zostało przejęte przez miasto, które jednak nie zagospodarowało go w żaden sposób. Obecnie z budynkiem nadal sąsiaduje Ochotnicza Straż Pożarna.

Urbex, kino

Urbex, kino -  widownia

Na parterze można zobaczyć obszerny hol z kasami biletowymi. Jedno z pomieszczeń przypomina kuchnię, zatem musiała tu funkcjonować także restauracja.

Urbex, kino

Urbex, kino - kuchnia

Główną atrakcją kina jest oczywiście sala teatralna która mogła pomieścić 500 widzów. Pomimo upływu czasu, nadal prezentuje się dość atrakcyjnie. Rząd krzeseł, charakterystyczny morelowy kolor ścian oraz wymowna tablica tuż pod sceną pozwalają wyobrazić sobie czasy kiedy odbywały się tu przedstawienia.

Urbex, kino

Urbex, kino

Urbex, kino - scena

Podążając dalej klatką schodową, można także dostać się do loży oraz na poddasze.

Urbex, kino - klatka schodowa

Urbex, kino -widownia

O ile z loży można zobaczyć scenę z ciekawej perspektywy, to poddasze nie prezentuje się już tak atrakcyjnie.

Urbex, kino

Urbex, kino  - poddasze

Dodatkową atrakcją jest pomieszczenie techniczne w którym można zobaczyć stare projektory.

Urbex, kino - projektory

Spodobał Ci się wpis? Więcej urbexowych miejscówek znajdziesz tutaj!

 

Jestem zwyczajną dziewczyną, która kiedyś uwierzyła, że marzenia można spełniać i od tamtego czasu konsekwentnie je realizuje. Moją przygodę z podróżowaniem rozpoczęłam w 2008 r. i od tamtego czasu zwiedziłam wiele ciekawych miejsc, które opisuje na swoim blogu. Interesuje mnie historia i kultura krajów, które zwiedzam i to najczęściej jest głównym powodem moich podróży. Jednak oprócz chęci utrwalenia wspomnień, moim głównym celem jest pokazanie, że marzenia są po to, aby je spełniać i że można podróżować tanio i często!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

error: Content is protected !!